Ota yhteyttä

YES-aluetoimijat työskentelevät eri puolilla Suomea kehittämisyhtiöissä, koulutuskuntayhtymissä, uusyrityskeskuksissa ja yrittäjäjärjestöissä. YES-alueverkostoa tukee ja koordinoi Valtakunnallinen YES ry Helsingissä.

Valtakunnallinen YES ry
Kuortaneenkatu 2
00510 Helsinki

NY-ohjelmien materiaalitilauksiin liittyvissä asioissa voit olla suoraan yhteydessä osoitteeseen info@nuoriyrittajyys.fi.

Valtakunnallinen YES

Sanna Lehtonen
toiminnanjohtaja
sanna@yesverkosto.fi
045 357 2716
LinkedIn
Twitter
Prezi

Leea Simola
viestintäpäällikkö
leea@yesverkosto.fi
050 346 2496
LinkedIn 

Eeva Korhonen
projektityöntekijä (YES Lukiot työelämään)
eeva@nuoriyrittajyys.fi
045 104 4677
LinkedIn

Elli-Noora Lassy
koulutuspäällikkö
elli-noora@yesverkosto.fi
050 341 8572
LinkedIn
Twitter

Rose-Marie Kumpulainen
projektiassistentti
rose-marie@yesverkosto.fi

 

YES ry:n hallituksen puheenjohtaja: Lauri Kurvonen, OAJ, lauri.kurvonen@oaj.fi, 020 748 9615. Hallituksen varapuheenjohtaja: Krista Elo-Pärssinen, Perheyritysten liitto, krista.elo-parssinen@perheyritys.fi, 0400 254 004.

Hallituksen jäsenet: Outi Ervasti (Elinkeinoelämän keskusliitto), Liisa Tenhunen-Ruotsalainen (Taloudellinen tiedotustoimisto TAT), Virpi Utriainen (Nuori Yrittäjyys ry), Veli-Matti Lamppu (Suomen Yrittäjät), Tomi Alakoski (4H) ja Susanna Aro (MTK).

YES-aluetoimijat

Maisa Kantanen
maisa.kantanen@mamk.fi
040 569 7899
YES Etelä-Savo
Aalto-yliopisto Pienyrityskeskus

tyhjapallo300Minna Haasio
minna.haasio@sedu.fi
040 830 2458
YES Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Aila Katila
aila.katila@sedu.fi
040 503 4236
YES Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Ritva Oravuo
ritva.oravuo@kesyli.net
010 322 9452
YES Imatra
Etelä-Karjalan kesäyliopisto

Anne Määttä
anne.maatta@kamk.fi
044 7101 400
YES Kainuu
Kajaanin ammattikorkeakoulu

Heli Mylly
heli.mylly@kao.fi
044 797 4651
YES Kainuu
Kainuun ammattiopisto

Päivi Salmela
paivi.salmela@edu.kokkola.fi
040 556 0725
YES Keski-Pohjanmaa
Kokkolan kaupunki

kaisu_300Kaisu Kåla
kaisu.kola@edu.kokkola.fi
044 780 9515
YES Keski-Pohjanmaa
Kokkolan kaupunki

Birgit Eskelinen
birgit.eskelinen@keuda.fi
040 174 4432
YES Keski-Uusimaa
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda

Petrikki Tukiainen
petrikki@petrikki.fi
050 505 00 77
YES Keski-Suomi

maarit_300Maarit Koverola
maarit.koverola@cursor.fi
040 190 2545
YES Kotka-Hamina
Cursor Oy

Minna Tuukkanen
minna.tuukkanen@kouvola.fi
02 061 57279
YES Kouvola
Kouvolan kaupunki

tyhjapallo300Tiina Vainio
tiina.vainio@kinno.fi
02 061 56172
YES Kouvola
Kouvola Innovation Oy

inger_300Inger Aaltonen
inger.aaltonen@vaasa.fi
040 087 1480
YES Pohjanmaa
Vamia

Nina Ingves
Koulutus- ja hankevastaava
nina@edite.fi
0040 674 5292
YES Pohjanmaa
Vamia

Leena Eskola
leena.eskola@oulu.fi
040 090 6103
YES Pohjois-Pohjanmaa
Oulun yliopisto, Oulun Eteläisen instituutti

 

Heikki Keränen
 (YES Lukiot työelämään -hanke)
heikki.keranen@ouka.fi
040 647 7143
YES Pohjois-Pohjanmaa
Oulun kaupunki, Sivistys- ja kulttuuripalvelut

jenni_300Jenni Rajahalme
jenni.rajahalme@prizz.fi
040 720 5755
YES Satakunta
Prizztech Oy

johanna_300Johanna Vainio
johanna.vainio@yrittajat.fi
050 358 8409
YES Varsinais-Suomi
Varsinais-Suomen Yrittäjät ry

 

Elna Jokinen
elna.jokinen@yrittajat.fi
040 576 4748
YES Varsinais-Suomi
Varsinais-Suomen Yrittäjät ry

 

Juhamatti Konttaniemi
juhamatti.konttaniemi@lapinamk.fi
040 6526 155
YES Lappi
Lapin ammattikorkeakoulu

 

 

 

YES rakentaa tulevaisuutta, jossa jokaisella nuorella
on mahdollisuus yrittäjyyskasvatukseen.
css.php