Ota yhteyttä

YES-aluetoimijat työskentelevät eri puolilla Suomea kehittämisyhtiöissä, koulutuskuntayhtymissä, uusyrityskeskuksissa ja yrittäjäjärjestöissä. YES-alueverkostoa tukee ja koordinoi Valtakunnallinen YES ry Helsingissä.

Valtakunnallinen YES ry
Kuortaneenkatu 2
00510 Helsinki

NY-ohjelmien materiaalitilauksiin liittyvissä asioissa voit olla suoraan yhteydessä osoitteeseen info@nuoriyrittajyys.fi.

Valtakunnallinen YES

Sanna Lehtonen
toiminnanjohtaja
sanna@yesverkosto.fi
045 357 2716
LinkedIn
Twitter
Prezi

Leea Simola
viestintäpäällikkö
leea@yesverkosto.fi
050 346 2496
LinkedIn 

Eeva Korhonen
projektityöntekijä (YES Lukiot työelämään)
eeva@nuoriyrittajyys.fi
045 104 4677
LinkedIn

Elli-Noora Kumpulainen
koulutuspäällikkö
elli-noora@yesverkosto.fi
050 341 8572
LinkedIn
Twitter

 

YES ry:n hallituksen puheenjohtaja: Lauri Kurvonen, OAJ, lauri.kurvonen@oaj.fi, 020 748 9615. Hallituksen varapuheenjohtaja: Krista Elo-Pärssinen, Perheyritysten liitto, krista.elo-parssinen@perheyritys.fi, 0400 254 004.

Hallituksen jäsenet: Jari Huovinen (Elinkeinoelämän keskusliitto), Liisa Tenhunen-Ruotsalainen (Taloudellinen tiedotustoimisto TAT), Virpi Utriainen (Nuori Yrittäjyys ry), Veli-Matti Lamppu (Suomen Yrittäjät) ja Susanna Aro (MTK).

YES-aluetoimijat

Maisa Kantanen
maisa.kantanen@mamk.fi
040 569 7899
YES Etelä-Savo
Aalto-yliopisto Pienyrityskeskus

tyhjapallo300Minna Haasio
minna.haasio@sedu.fi
040 830 2458
YES Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Aila Katila
aila.katila@sedu.fi
040 503 4236
YES Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Ritva Oravuo
ritva.oravuo@kesyli.net
010 322 9452
YES Imatra
Etelä-Karjalan kesäyliopisto

Päivi Salmela
paivi.salmela@edu.kokkola.fi
040 556 0725
YES Keski-Pohjanmaa
Kokkolan kaupunki

kaisu_300Kaisu Kåla
kaisu.kola@edu.kokkola.fi
044 780 9515
YES Keski-Pohjanmaa
Kokkolan kaupunki

Tiina Rytkölä
tiina.rytkola@keuda.fi
040 174 4432
YES Keski-Uusimaa
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda

Petrikki Tukiainen
petrikki@petrikki.fi
050 505 00 77
YES Keski-Suomi

maarit_300Maarit Koverola
maarit.koverola@cursor.fi
040 190 2545
YES Kotka-Hamina
Cursor Oy

reijo_300Reijo Vaurula
reijo.vaurula@kinno.fi
02 061 56457
YES Kouvola
Kouvola Innovation Oy

tyhjapallo300Tiina Vainio
tiina.vainio@kinno.fi
02 061 56172
YES Kouvola
Kouvola Innovation Oy

inger_300Inger Aaltonen
inger.aaltonen@vaasa.fi
040 087 1480
YES Pohjanmaa
Vamia

Nina Ingves
hankekoordinaattori
Leader hanke: Merenkurkun yrittäjyyskasvatusfoorumi
nina@edite.fi
0040 674 5292
YES Pohjanmaa
Vamia

Kaisu Tyni-Pyy
kaisu.tyni-pyy@jns.fi
050 505 8999
YES Pohjois-Karjala
Joensuun kaupunki

Leena Eskola
leena.eskola@oulu.fi
040 090 6103
YES Pohjois-Pohjanmaa
Oulun yliopisto, Oulun Eteläisen instituutti

 

Heikki Keränen
 (YES Lukiot työelämään -hanke)
heikki.keranen@ouka.fi
040 647 7143
YES Pohjois-Pohjanmaa
Oulun kaupunki, Sivistys- ja kulttuuripalvelut

jenni_300Jenni Rajahalme
jenni.rajahalme@prizz.fi
040 720 5755
YES Satakunta
Prizztech Oy

johanna_300Johanna Vainio
johanna.vainio@yrittajat.fi
050 358 8409
YES Varsinais-Suomi
Varsinais-Suomen Yrittäjät ry

 

Juhamatti Konttaniemi
juhamatti.konttaniemi@lapinamk.fi
040 6526 155
YES Lappi
Lapin ammattikorkeakoulu

 

 

Kaipaatko lisää tietoa yrittäjyyskasvatuksesta?

Tilaa uutiskirjeemme, joka sisältää tietoa yrittäjyyskasvatuksen ajankohtaisista asioista ja valmennuksesta.

uutiskirjearkisto

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Print this page
YES rakentaa tulevaisuutta, jossa jokaisella nuorella
on mahdollisuus yrittäjyyskasvatukseen.
css.php